Długiego, młodego życia, parze redaktorów życzę

red-arrows-1363186__340Top Gun 2 powstanie.Radość dla miłośników tego filmu przeogromna. Również dla prowadzących poranny program radiowy w RMF FM.

Rano, tuż przed dziewiątą dwójka dziennikarzy martwi się jednak, że Tom Cruise nic się nie zmienił, czyli wygląda tak samo jak 33 lata temu. I taki młodzieńczy udowodni niezbicie, że pilota nie zastąpi żadna maszyna. To już moje uzupełnienie, bo dziennikarze o tym nie mówili. Ich martwiła partnerka Cruise’a, która obecnie wygląda jakby ją potrącił wehikuł czasu.

Jakie piękne określenie – zachwyca się Pani Dziennikarka. Nie zmienia to jednak (to piękno określenia) faktu, ze podstarzała aktorka do wiecznie młodego Cruise’a nie pasuje. Podobnie jak aktor grający kolejnego bohatera Gun’a, który też posunął się w latach, a po tracheotomii  stracił głos. Do niestarzejącego się Cruise’a nie pasuje.

Dialog wieńczy stwierdzenie, niestety nie zapamiętane przeze mnie dosłownie. Pewnie z racji podeszłego wieku. W każdym razie konstatacja jest następująca: wygląda na to, że ta druga część będzie się działa jak w Ciechocinku, pod tężniami

11 comments on “Długiego, młodego życia, parze redaktorów życzę

  1. Prawdę mówiąc nie lubię w filmach, odmładzania na siłę aktorów. Nie tylko w filmach mamy z tym do czynienia. Operowe arie pięknych, młodych dziewczyn, także chłopców, wykonują śpiewacy w mocno zaawansowanym wieku. Przecież równie pięknie zaśpiewałaby to początkujący artyści. Jestem tego pewna. Jako przykład podam ,,Aidę”, operę wystawianą w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Partię tytułową wykonała zasłużona, wiekowa artystka, która niestety nie przekonała mnie do tego co robi. Aida, też jej ukochany byli pięknymi, młodymi ludźmi, więc cień nieprawdy unosił się nad sceną i był widoczny dla publiczności.
    Pozdrawiam Ewo:)

    1. Tak własnie myślę. A że starsi tez maja prawo grać, śpiewać itp, to należy napisać dla nich nowe role, nowe libretto. Pozdrawiam wakacyjnie, jako że jutro zaczynam swoje lato.

  2. Dziś słyszałam w radiu: – Czy dziś będzie pani ręcznik potrzebny? Na to pani przytomnie: – Ręcznik potrzebny jest codziennie.
    Ciekawe, wg jakiego klucza dobierani są prowadzący audycję? Niechybnie wg młodocianego wyglądu .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *